Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová Ves a Stará Ves u Rýmařova

11. 10. 2011

Lokalita Nová Ves:

Byl jsem zde poprvé v roce 2009. Byla ještě dost velká zima a já se statečně vydal hledat v lese výchoz gossana, kde´se mají nacházet pyromorfity. Měl jsem jen kusé informace, že gossan leží asi 800m sv. od haldy Boží Dar. Hledal jsem hledal, ale nic nenašel a tak jsem se chvíli přehraboval na haldě Božího Daru a pak se vydal na cestu domů.

Má druhá návštěva s kamarádem Lukášem o letních prázdninách v roce 2010 byla úspěšnější. Našli jsem výchoz gossana a pustili se do hledání. Na povrchu bylo plno vzorků s drobnými zelenkavými krystaly pyromorfitu, ale my chtěli najít lepší vzorky a tak jsme se pustili do kopání. Ani to nebylo moc úspěšné, nebyl čas prokopat se do dostatečně velké hloubky a tak jsme to nakonec zabalili. Z této akce mám dva pěkné vzorky s pyromorfity, ale nic extra. Věřím, že pokud se kopne tak se pěkné pyromorfity dají stále najít. Už na ně s kámošem Mackem plánujem akci.

Druhá lokalita Stará Ves:

Tato lokalita se nachází asi 2km jz. od gossana a dost těžko se hledá. Na starých haldách se při roztloukání dají najít velmi pěkné vzorky cerusitu ( i osmistěny ), anglesitu, jehlicovité krystalky malachitu, také pyromorfit a vzácněji linarit. My tady našli všechny uvedené minerály, některé v pěkných ukázkách. Lokalita je stále perspektivní, lepší nálezy jsou podmíněné vytrvalostí a také kusem štěstí.

Fotky z obou lokalit přidám v brzké době.

 

 

krystal anglesitu 2*4mm, vlastní nález

krystal anglesitu 2*4mm, vlastní nález

 

                          pyromorfit na křemeni, 60*40mm. Vlastní nález

6194-1-.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Boží Dar

(Michal Siegel, 16. 4. 2013 22:28)

Zdravíčko,
kde přesně se ta halda Boží Dar v Nové Vsi nachází, prosím?